Usługi koszenia trawników

Przydatne informacje dotyczące Twojego trawnika.

Błękitna linia oddzielenia wpisów

Koszenie trawników, pielęgnacja i utrzymanie ogrodów.
Kto ma czas oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe, aby utrzymać w idealnym stanie swój trawnik, krzewy i drzewostan?

Jeśli nie znajdujesz czasu, nie masz profesjonalnych narzędzi lub wręcz samej ochoty, aby zaopiekować się swą zieloną przestrzenią – znalazłeś się we właściwym miejscu!

Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami i od razu rozważyć rozwiązanie problemu z naszym zespołem.

Koszenie trawy traktorkiem z wyrzutem bocznym.

Koszenie trawników i pielęgnacja zieleni są łatwe, gdy powierzysz je ekspertom i pasjonatom swej profesji. Sympatyczni oraz solidni pracownicy naszej firmy, z użyciem najbardziej profesjonalnego sprzętu i dostępnych technik, zrobią wszystko, aby utrzymać Twoją zieleń w pięknej i zdrowej kondycji.

Usługa koszenie trawnika i jego pielęgnacja jeszcze nigdy nie była łatwiejsza – wystarczy powierzyć to nam!

Dzięki naszej ofercie otrzymasz wiele korzyści:
    sprawna i łatwa rezerwacja usług koszenia trawników i innych prac ogrodniczych,
    elastyczne godziny naszej pracy,
    wykorzystywany wysokiej klasy sprzęt ogrodniczy,
    ekologiczne metody wykonywania prac,
    satysfakcjonujące efekty estetyczne i praktyczne,
    konkurencyjne ceny,
    ubezpieczanie od nieprzewidzianych zdarzeń podczas realizacji usługi, 

    elastyczność zakresu i ceny naszej oferty.

W przypadku, jeśli rozważasz opcję poprawienia kondycji Twojego trawnika za pomocą nawożenia, z naszej strony możesz spodziewać się użycia specjalistycznych, certyfikowanych preparatów, przeznaczonych właśnie do tego celu.

A oto kilka przydatnych informacji dla osób, które osobiście lubią zajmować się swoim trawnikiem: 

Zmieniaj kierunki cięcia trawnika podczas kolejnych, realizowanych pokosów trawy. Przyczyni się to do zapobieżenia tworzenia się kolein od kół kosiarki czy traktorka ogrodniczego. Trawa natomiast dzięki temu będzie rosła prosta i bujna. 

Staraj się kosić suchą trawę, bez rosy czy też wilgoci po deszczu. Cięcie mokrej trawy jest mało skuteczne. Nie uda się wówczas równo jej obciąć, a dodatkowo powoduje to zapychanie się kosiarki, gdyż mokra trawa ma tendencję do przylepiania się do korpusu kosiarki. 

Zachodzenie kolejnego pokosu trawy na dotychczas wykonany. Każdemu zależy, aby koszenie wykonać jak najszybciej i efektywnie. Warto jednak pokusić się o to, aby każde kolejne pasmo koszenia zachodziło o około 4 do 7 cm na wykonane wcześniej – pozwoli to na uzyskanie równej i estetycznej powierzchni trawnika. 

Kondycja trawnika - zadbaj o niego.Staraj się utrzymać swój trawnik w odpowiedniej kondycji. Duży wpływ na to ma wysokość trawy, o której decydujesz dobierając wysokość koszenia. Wysoka trawa ma swoiste zalety – jej korzenie sięgają głęboko, powodując lepszą kondycję trawnika. Pozwala to, również na zmniejszone wymogi podlewania jej w okresie bezdeszczowym. Wyższa trawa, powoduje możliwość wypełnienia w pełni powierzchni trawnika, zabezpieczając w ten sposób możliwość rozsiewania i wzrostu niepożądanych chwastów. Koszenie, na zbyt niską wysokość trawnika, powoduje obniżenie  jego formy zdrowotnej – pojawiają się gołe pola, które z czasem powiększają się, ze względu na wrażliwość trawy na zimno, ostre promienie słońca, skoki temperatury oraz podatność na choroby i szkodniki.

Używaj sprawnego technicznie i dobrze zaostrzonego noża w kosiarce. Nóż powinien być ostrzony co najmniej raz w roku. Tępe ostrze rozdziera, a nie kosi trawę, tworząc w ten sposób nieładny, nierówny wygląd.
W przypadku konieczności ścięcia trawy o wymiar większy niż 1/3 jej wysokości, rozłóż koszenie na 2 lub 3 etapy. Skoś ją o 1/3 wysokości, a następne koszenie zaplanuj za kilka dni i zetnij go ponownie, pamiętając, aby wysokość koszenia nie przekraczała 1/3 wysokości trawy. Zbyt niskie, jednarazowe koszenie niekorzystnie wpływa na jakość trawy.

Sprawdź obszar koszenia przed przystąpieniem do prac, czy nie ma w trawie kamieni, gałęzi, drutów itp. Zachowaj wszelkie zasady bezpieczeństwa podczas koszenia trawnika. Używaj sprawnego i bezpiecznego sprzętu nie modernizuj go , stosuj wszystkie wskazania producenta, zawarte w instrukcji obsługi urządzenia. Nie podnoś kosiarki do góry czy w bok w czasie, gdy kosiarka pracuje – może to doprowadzić do wyrzutu zawartości i  spowodowania znacznych obrażeń czy zniszczeń. Kosiarka może spowodować przekształcenie kawałka patyka czy tez kamienia w śmiertelny pocisk!. Aby uniknąć kłopotów zawsze odczekaj aż ostrze zatrzyma się całkowicie, zanim odejdziesz od urządzenia.

Staraj się kosić trawnik jak najwcześniej rano, kiedy tylko w całości wyschnie rosa. Daje to szanse źdźbłom trawy, aby podczas dnia, zdążyły zregenerować się, zbierając odpowiednią ilość składników odżywczych.

Dbaj o swój sprzęt, regularnie serwisuj go. Podstawowe elementy mające wpływ na jego sprawność to:

  1. wymiana oleju dla silników czterosuwowych,
  2. czyszczenie lub wymiana filtrów powietrza,
  3. odpowiednia mieszanka paliwowo-olejowa dla silników dwusuwowych,
  4. prawidłowy stan wszystkich elementów konstrukcyjnych i zabezpieczeń,
  5. ostry i wyważony nóż kosiarki.

 

niezbędne narzędzia i maszyny do utrzymania ogrodu.

Prócz samej kosiarki, z pewnością niezbędne do utrzymania ogrodu w pięknym stanie, przydatne będą:

urządzenia do rozprowadzenia nawozów: pozwalają na sprawne, równomierne  i szybkie aplikowanie nawozów w postaci granulatu.

dmuchawy do liści – pomagają w szybki i sprawny sposób zgromadzić suche liście w wybranym miejscu.

grabki, łopaty, taczki oraz sekatory, których zalet i niezbędności nie ma potrzeby tłumaczenia,

aeratory – urządzenia wyposażone w kolce, które pozwalają na spulchnienie gleby i swobodny dostęp wody, składników odżywczych i powietrza do korzeni naszego trawnika.
podkaszarki i kosy spalinowe (czynnik tnący to żyłka wysuwająca się automatycznie z bębna) pozwalają na usunięcie trawy w trudno dostępnych miejscach dla typowych kosiarek. W przypadku kos spalinowych istnieje możliwość założenia stalowego noża, dzięki którem można wykaszać również drobne krzaki i zarośla.
nożyce do żywopłotów – tradycyjne lub elektryczne czy też o napędzie spalinowym.

Jeśli nie posiadacie Państwo takich urządzeń nie należy się tym martwić – istnieją firmy prowadzące wypożyczalnie tego typu sprzętu za niewielką odpłatnością. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług, posiadamy taki sprzęt i potrafimy w pełni wykorzystać jego możliwości.

Więcej przydatnych informacji możecie Państwo znaleźć na naszym blogu – zachęcamy również do komentowania, zadawania pytań oraz dzielenia się swoją wiedzą i wątpliwościami dotyczącymi pielęgnacji trawników czy też poszczególnych elementów ogrodu.